Kişisel Blog, Kapak Fotoğrafları

Basketbol Saha Ölçüleri

Basketbol Saha Ölçüleri
paylas Basketbol Saha Ölçüleri

Merhaba arkadaşlar ve sevgili öğrenciler Bir önceki yazımda sizlere Voleybol Saha Ölçüleri hakkında bilgiler vermiştim.Kaldığım yerden devam edecek olursam Bu seferki konumuz Basketbol Saha ölçüleri olacak. Tabi ki yazı içerisin de Basketbol Oyun kuralları, Basketbol saha ölçüsü resimleri de yer alacaktır. Dilerseniz Basketbol saha ölçüleri 2013 konumuza giriş yapalım.

Öncelikle Basketbol nedir sorusuna cevap verecek olursak, Basketbol Kapalı sahada parlak parke üzerinde oynanan 5 kişilik takımların Topu fileli bir daire içerisine geçirmesi ile sayı elde ettikleri favori bir spordur.

Basketbol saha ölçüleri : İdeal ve standart bir basketbol sahası ölçüsü uzunluk olarak 26 metre ve enlemesine ise 14 metredir.Kısaca Bir basketbol sahasının ölçüleri 26 x 14 m’dir.

Basketbol saha Ölçüleri Basketbol Saha Ölçüleri

Basketbol saha Ölçüleri

Basketbol Pota Ölçüleri : Basketbol filesi çemberi 45 cm çapında olup üzerinde ağzı açık bir file bağlanmış şekilde potaya ekli halde duran kısımdır.

Basketbol potasının yükseklik ölçüsü ise; yerden tam 3,,5 m yükseklikte yer almaktadır.Basketbol topunun çevresi yaklaşık 75-78 cm, ağırlığı 600-650 gram kadardır.

Basketbol Pota Ölçüsü Basketbol Saha Ölçüleri

Basketbol Pota Ölçüsü

Basketbol Oyun kuralları : Basketbol oyun kuralları ise Yay dışındaki tüm atışlar 3 sayılık olarak kabul edilir.Çember içerisindeki atışlar ise 2 sayılık olarak kayda geçer.Saha içerisindeki Faullerde Rakip yarı alanın dairesi içerisinden 2 atış yapılmak sureti ile atış yapılır.Bir oyuncu 5 faul hakkını tamamladığında oyundan ihraç edilir.Basketbol  5′er dakikalık tam 4 periyotta oynanır ve bu süre içerisinde sınırsız oyuncu değişikliği yapılabilir.

Umarım yararlı olacaktır.İyi Günler…

 

Bir önceki yazımız olan Burçlarda ilişkiler başlıklı makalemizde Burçlarda ilişkiler, erkekler kadınlardan ne ister ve erkekler kadınlardan yatakta ne bekler hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar:

basketbol saha ölçüleri 2013,basketbol saha ölçüleri,basketbol,basketbol sahası ölçüleri,futbol saha ölçüleri,basketbol sahası ölçüleri 2013,basketbol saha ölçüleri ve kuralları,futbol sahası ölçüleri,basketbol krokisi ve saha ölçüleri,2013 basketbol saha ölçüleri ile ilgili görseller,basketbol sahas,basketbol oyun kuralları,basketbol saha ölçüleri resimli,resim uzerinde basketbol saha olculeri,basketbol sahA uzunlugu,basketbol saha ölçüleri ve krokisi,basketbol saha çizimi ödevleri,basket sahasının ölçüleri,basketbol filesi ölçüleri,basketbolun saha ölçüleri

paylas Basketbol Saha Ölçüleri

Yorum yazın