Kişisel Blog, Kapak Fotoğrafları

Voleybol Saha Ölçüleri

Voleybol Saha Ölçüleri
paylas Voleybol Saha Ölçüleri

Merhaba arkadaşlar ve sevgili öğrenciler Yine sizlere derslerinizde yardımcı olması maksadı ile bilgiler paylaşmaya devam etmekteyim. Buğün ki konumuz ise Voleybol saha ölçüleri olacaktır.Dilerseniz Bilgileri vermeye başlayayım. Voleybol sahası demek oyun sahasının üzerinde bulunan serbest oyun boşluğu ve her türlü engelden arındırılmış elle oynanan, rakip saha içerisine top düşürerek sayı alınmaya çalışılan bir oyundur. Voleybol saha ölçüleri tamamen standart ve değişmez ölçüler olarak belirlenmiştir.Oyun sahasının yüzeyinden ölçüldüğünde  Oyun alanı, 18×9 m ölçülerindedir ve dikdörtgendir ve her yönde en az 3 m genişliğinde olan bir serbest bölge ile çevrilmiştir.

 

voleybol sahası resmi 300x204 Voleybol Saha Ölçüleri

Voleybol Saha Ölçüleri

Serbest Oyun Boşluğu: Voleybol sahası serbest oyun boşluğu  7 metre olarak belirlenmiştir.Bu 7 metrelik alan içerisinde oyun oynanır ve Sayı almak için Bu alana topu düşürmek gerekmektedir.

Voleybol File Yüksekliği : Voleybol file yüksekliği Bayan ve erkek olmak üzere iki gruba ayrılır.Bayanlar için File yüksekliği yerden 2.24 metredir.Erkekler içinse yerden 2.43 metredir.

voleybol saha olculeri 300x220 Voleybol Saha Ölçüleri

Voleybol Saha Ölçüleri 2013

Voleybol oyun kuralları ise özet olarak şöyledir. Voleybol 5  kişi ile oynanan 3 lük setler ile takımların 25 i görmesi ile periyot sonu gören bir oyun türüdür.

Bir önceki yazımız olan Burçlarda ilişkiler başlıklı makalemizde Burçlarda ilişkiler, erkekler kadınlardan ne ister ve erkekler kadınlardan yatakta ne bekler hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar:

voleybol saha ölçüleri,voleybol sahası ölçüleri,voleybol saha lleri,voleybolun saha ölçüleri,voleybol sahasının ölçüleri,voleybol sahası,voleybol saha ölçüsü,voleybol saha ölçüleri 2013,voleybol saha ölçüleri kısaca,voleybolda saha ölçüleri,voleybol sahası çizimi,valeybolun saha uzunluğu,standart voleybol sahası ölçüleri,voleybol sahasının çizimi ve ölçüleri,voleybol sahasi olculeri erkeklerde kadinlarda,voleybol sahası resimleri,voleybol sahası çizimi ve ölçüleri,voleybol saha ölçüleri ve kullanımı,voleybol saha ölçüleri nelerdir,voleybol saha ayrıntılı çizimi

paylas Voleybol Saha Ölçüleri

Yorum yazın