Masa Sandalye Kiralama

Sıradaki içerik:

Masa Sandalye Kiralama

e
sv

Açılış Organizasyonu

Açılış Organizasyonu İstanbul

Açılış organizasyonu; Her gün bir yerlerde bir mağaza, kafe ya da ticaret yapan bir mekan açılmaktadır. Hayatın akışında süregelen bu sirkülasyon elbette büyük sermayeler gerektirir. Pek çok masraf ve harcamalar yapıp yeni bir mekan açan kişiler elbette reklamlarını da iyi yapmak isterler. İstemekten ziyade bu kesinlikle gerekli de olan bir şeydir. Açılış organizasyonu bu noktada şahane bir ilan, reklam ve adeta davet bazında nitelikler taşır. Hiçbir duyuruya ihtiyaç duymadan mekanlarını açanlar başarı ve kazanç hususunda ciddi anlamda kısır bir döngüde sahip kalırlar.

Zaten günümüzde işini bilen ve kariyer odaklı çalışıp stratejik satış hamlelerine hakim olanlar açılış için organizasyon fikrini asla es geçmezler. İşinde profesyonel ve göz zevki gelişmiş vizyon sahibi olan organizasyon şirketleri açılış organizasyon hizmetleri sunarlar. Bu hizmetler de iş yeri sahipleri ya da işletmeciler için büyük kolaylıklar ile beraber birçok avantajı da beraberinde getirir.

Açılış Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Açılış organizasyonu nasıl yapılır sorusundan öte, bir açılış organizasyonu nasıl yapılmalıdır konusunda düşünmek daha isabetli olacaktır. Çünkü alelade ve birkaç balon ile süslenmiş mekanların açılış organizasyonlarının pek de yeterli olmadığını ifade etmek gerekir. İç ya da dış mekan hazırlığına göre farklı yaklaşımların sergilenmesi ilk kuraldır.

Açılış davet organizasyon içeriğine sahip olduğu için tüm ambiyansın iş yeri ile uyumlu ve tam da adı gibi davetkar bir havası olmalıdır. Açılış organizasyonunu yapacak olan şirket öncelikle firma ya da kuruluşun ne iş ile iştigal ettiğini öğrenip ardından kişilerin talep ve beklentilerini dinlemelidir. Devamında görsel süslemeler, süsleme materyal ve objeleri, ikramlar, müzik ve ses sistemi gibi önemli ayrıntılar kararlaştırılmalıdır.

Mekanın Dekore Edilmesi ve Süslemeler

Renklerin kişilerin duyguları üzerindeki etkisinin ne denli güçlü olduğu hemen herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Açılışı yapılan mekan ve kurumun görsele hitap eder tarzda dekore edilmesi, belki de ilk izlenim için en vurucu ayrıntıdır. Kişinin markasını oluşturmak ya da ön plana çıkarmak için süslemelerin türü ve renkleri ile ne şekilde dekorasyonunlar yapıldığı son derece önemlidir.

Açılış organizasyonları renkli etkinlikler olsa da tamamen mağazanın veya mekanda satılacak olan ürün/hizmet içeriğinin türüne göre konsept oluşturulur. Bazen tüm renklerin gökkuşağı misali kullanılması harika ve enerjisi yüksek bir ortam oluşturur. Ancak bazen de soft tonların kullanılması ya da İskandinav dokunuşları ile dekore edilmiş tasarım süslemeler çok daha uygun olabilir. Mekana göre süslemelerin hazırlanması büyük önem taşır.

Açılış Etkinlikleri ve İçeriği Nasıl Olmalıdır?

İşinde uzman ve donanımı yüksek organizasyon firmaları, açılışta süslemelerin yanı sıra birtakım etkinlikleri de organize planına dahil ederler. Dans gösterileri, illüzyon gösterileri ve palyaço eğlenceleri gibi hizmetler en sık tercih edilen açılış etkinlikleri olarak bilinir. Örneğin mağazanın ürünlerini ön plana çıkaracak etkinlikler ya da firmanın hizmetlerini tanıtmaya yönelik hareketli ve müzikli etkinlikler oldukça revaçta olan açılış organizasyonu içeriklerindendir.

Açılış Organizasyonlarında Müzik ve Ses Sistemi

Açılış organizasyon fikirleri Çoğunlukla ortak noktada ve aynı düşüncede birleşilerek ortaya çıkar. Yani açılışı olacak firma mutlaka zihnindeki ve hayal ettiği hazırlıkları dile getirmelidir. Ancak mekanda yapılacak iş ya da ürünlerin çeşidine göre uygun etkinliği organizasyon şirketi çok daha iyi belirleyecektir. Çünkü burada yapılmak istenen şey mekana kişileri çekmek olsa da asıl olan açılış ortamında bulunan kişilerin ürünleri daha yakından tanımasıdır.

Açılış Organizasyonu

Açılış Organizasyonu

Bir açılış organizasyonunda ilgi çekmek için sıklıkla başvurulan etkinliklerden birisi de müziktir. Kulakları tırmalamayacak kadar yüksek seste çalan bir müzik veya şarkı pek çok insanın dikkatini çekecektir. Hatta öyle ki günümüzde artık sadece müzik ve salt müzik sistemi kurulmayıp, DJ ve bazen şarkıcıların da eşlik ettiği pek çok organizasyona rastlanmaktadır. Bu da elbette daha ilgi çekici ve ortamın eğlenceli atmosferini arttıran bir ekstradır. Fakat unutulmaması gerekir ki bu gibi yüksek sesli olan ve umumi etkinliklerde mutlaka ilgili kurumlardan izin belgeleri almak gerekmektedir.

Açılışa Katılan Konuklara Sunulan İkramlar

Açılış ikramları organizasyon ile doğrudan bağlantılı önemli bir ayrıntıdır. Ayrıntı diyoruz çünkü bazen bu önemli sunumun gerekmediğine dair talepler olmaktadır. Organizasyon maliyetini azaltmak için markalar kendine göre haklı olsalar da aslında çok da yüksek rakamlara mal olmayacağını bilmelilerdir.

Açılış ikramlıkları katılımcılar ve misafirlerin kendilerini samimi bir ortamda hissetmeleri için oldukça etkili olmaktadır. Ayrıca bu ortamın sıcaklığını ve mekanda kalış sürelerini de uzatacağı için reklam yapma bağlamında düşünüldüğünde de geri dönüşü olan bir durum olduğu anlaşılmaktadır.

Açılış esnasında ikramlıklar servis edilerek dağıtılacağı gibi açık büfe şeklinde de hazırlanabilmektedir. Ayrıca paketlenip küçük hediyelik ikramlıklar olarak da dağıtılması mümkündür. Kuru pasta, meyve kokteylleri, kanepeler ya da paketli kek- meyve suyu gibi yiyecek kombinasyonları açılış organizasyon masası üzerinde yerini almalıdır.

Açılış Organizasyonu Fiyatları

Açılış organizasyonu fiyatları belki de bu hususta en çok merak edilen konudur. Kişiler her şeyin eksiksiz ve mükemmel olmasını isteyip çok az rakamlar ödemek isterler. Elbette herkes kendince haklıdır. Ancak açılış organizasyonu balon süsleme de dahil olmak üzere, dekorasyonda kullanılan tüm malzemeler kaliteli süslemelerden yapılmış olmalıdır. Aksi takdirde dakikalar içinde dekorasyon malzemelerinde deformeler ve tasarımda bozulmalar kaçınılmaz olacaktır. Hem işinde uzman hem deneyimli ve hem de yüksek kalite standartlarında malzemeler kullanan firmaların maliyeti de o nispette farklı olacaktır.

Şirketimiz İstanbul genelinin tamamına aktif olarak hizmet vermektedir. Kaliteden ödün vermeden organizasyon sektörüne de hakim olarak en makul fiyatları sizlerle buluşturmaktayız. Aklınıza takılan ya da merak ettiğiniz her konuda bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Özel günlerinizi unutulmaz kılmak için her zaman sizlerin yanındayız.

Açılış organizasyonu İstanbul, açılış kokteyl organizasyonu gibi konularda da şirketimiz sizlere hizmet sunmaktadır.

Açılış organizasyonu detayları için https://www.vadiorganizasyon.com/acilis-organizasyonu/ yazısını okuyabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli