Ayrık Otu Faydaları

Sıradaki içerik:

Ayrık Otu Faydaları

e
sv

Alerjisi Olanlar İçin 9 Adımda Ev Temizliği

Alerjisi Olanlar İçin Ev Temizliği

Alerjisi olanlar için 9 adımda ev temizliği; Alerjisi olanlar evde alacakları basit önlemlerle astım ve alerjilerini tetikleyecek sorunları ortadan kaldırabilirler.

Çağımızın en zor hastalıklarından biri de hiç kuşkusuz astım ve alerji gibi hastalıklardır. Genetik yapılı bir rahatsızlık olmakla birlikte günlük yaşamı oldukça etkileyen bir hastalıktır. Bununla birlikte günlük hayatta astımınızı etkileyen birçok unsur bulunabilir. Bu konularda dikkatli olmanız, ev temizliği konularında gereken hassasiyeti göstermeniz son derece önemlidir.

Alerjisi Olanlar İçin 9 Adımda Ev Temizliği

Ev temizleme yöntemleri konusunda dikkatli olarak ve gereken hassasiyeti göstererek astım ataklarının önüne geçebilirsiniz. Tıbbi tedavinizin yanı sıra bu tür hususlara da dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Alerji ve astım gibi rahatsızlığı olanlar ev temizliği ile ilgili noktalara dikkat ederek daha rahat olabilirler.

  1. Nevresim Temizliğine Özen Göstermelisiniz

Alerjisi veya astımı olanların dikkat etmesi gereken temizlik kurallarından biri kuşkusuz nevresim temizliğidir. Nevresimler haftada en az bir kere mutlaka değiştirilmelidir. Bununla birlikte nevresimlerinizi 60 derecede yıkamanızda fayda var. Mitelar 55 derece üzerinde öldüğünden dolayı nevresimlerinizi 60 derecede yıkamalısınız. Bununla birlikte özel koruyucu kılıflarda kullanmanız yararlı olacaktır. Aynı zamanda anti mite deterjan kullanabilirsiniz.

  1. Eşyalarınızı Kapaklı Dolaplarda Muhafaza Edin

Tüm eşyalarınızı mümkünse kapaklı dolaplarda muhafaza etmelisiniz. Bununla birlikte eğer yıkanamayan eşyalarınız varsa buzdolabında 24 saat bekletmeniz yararlı olacaktır.

  1. Yünlü Eşya Kullanmayın

Alerjisi olanların dikkat etmesi gerekenler arasında kesinlikle yünlü eşya kullanımı gelmektedir. Evinizde yünlü peluş ayı ya da yünlü battaniye gibi eşyalar bulundurmamalısınız. Yünlü eşyalar alerjinin kalkmasına neden olmaktadır.

  1. Yatak Odasında Halı Bulundurmayın

Alerjisi olanların dikkat etmesi gereken konulardan birisi yatak odasında halı bulundurmamaktır. Halı yerine makinada rahatlıkla yıkanabilecek kilimler tercih edebilirsiniz. Toz akarları için rahat bir üreme ortamı olan halılar, özellikle yatak odasında tercih edilmemelidir. Bununla birlikte perdelerinizi 60 derece sıcaklıkta yıkamanız son derece önemlidir. Perde seçimini rahatlıkla yıkayabilmek için sentetik kumaşlardan yana kullanabilirsiniz.

Alerjisi Olanlar İçin 9 Adımda Ev Temizliği

Alerjisi Olanlar İçin 9 Adımda Ev Temizliği

  1. Evinizi Nemli Bir Bezle Silin

Temizlik yaparken tamamen ıslak ya da kuru bir bezle temizlik yapmak yerine nemli bir bez yardımıyla toz alabilirsiniz. Alerjisi olanların dikkat etmesi gereken temizlik kuralları arasında birçok kural vardır. Bunlardan biri de evi sıklıkla elektrik süpürgesi ile süpürmek ve havalandırmaktır. Bununla birlikte süpürge seçiminize de dikkat etmeli ve filtreli süpürgeler tercih edilmelidir.

  1. Evinizde Nem Oranını Düşük Tutmaya Çalışın

Evinizde veya yaşadığınız ortamlarda nem oranını %30-50 seviyelerinde tutmaya özen gösterin. Neminizi ölçmek için higrometre kullanabilirsiniz.

  1. Yatak Odanızda Fazla Eşya Tutmayın

Yatak odanızda kullandığınız gerekli eşyalar dışında dekoratif eşyalar, kitaplar ve oyuncaklar tutmamalısınız.

  1. Evinizi Yeteri Kadar Havalandırın

Alerjisi olanların dikkat etmesi gereken en önemli husus evi düzenli olarak havalandırmaktır. Böylece ev akarlarına karşı önlem alabilirsiniz.

  1. Temizlik Yaparken Ağır Kimyasal Kullanmayın

Astım ve alerjisi olanların dikkat etmeleri gereken husus ağır kimyasal deterjanlar kullanmamaktır. Bu astımınızı tetikleyebilir.

Alerjisi olanlar için 9 adımda ev temizliği hakkında daha fazla bilgi araştırabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli