Alkol Bağımlılığı Tedavisi

Sıradaki içerik:

Alkol Bağımlılığı Tedavisi

e
sv

Anne Ve Babalar İçin Pratik Fikirler

Anne Ve Babalara Pratik Fikirler

Anne ve babalar için pratik fikirler; Çocuğu olan insanların yaşadıkları yer, yaptıkları hareketler, çocukların yapabileceği davranışlar için hem onları üzmeden, inatlaşmadan hem de istediğinizi onlara yaptırmak için anne ve babaların evlerinde ve dışarıda alması gereken önlemler vardır ve bu önlemler sağlık açısından da çocukların yararına olacak fikirlerdir. Bu fikirler yanında ailelerin çocuklarına karşı davranışları da tutumları da dikkatli bir şekilde sağlanmalıdır. Çocukların davranışlarına karşı konuşma ve hareketlerine aileler dikkat etmesi gerekmektedir.

Anne Ve Babalar İçin Pratik Fikirler; Ev içi ve dışı için

Yürümeye başlayan çocuklar merak içinde olup evin içinde sürekli gezmektedir. Bu nedenle de kapıyı açıp bilmeden sertte kapattıkları olmaktadır. Bu nedenle kapı kollarından geçirilerek kilit kısmı üzerinden ip geçirilip kapının kapanmaması sağlanabilecektir. Çocuklar her zaman dondurmaları sevmektedir. Her zaman yemek isteyen çocuklar hava da sıcak olduğu için hemen eridiğinden dolayı dondurmaları akmaktadır ve üzerini batırmaktadır. Bunu önlemenin pratik yolu da hem hafif oluşu hem de aktığında sorun olmaması için tutma yerinden plastik tabak gibi bir ürün geçirmek bu işi kolayca çözecektir.

Çocuklar ayakkabılarını giymeye kendileri başladığında sağını ve salonu çoğu zaman karıştırdığı için onları bu dertten kurtarmanın yolu ayakkabısının içine çıkartma yapıştırıp bu şekilde uyumu sağlayan çıkartma ile ayakkabısının sağını ve solunu ayırt edip giymesi sağlanabilecektir. Har daim hareketli olan çocuklar bazen gözden uzaklaşmaktadır hatta kaybolmaktadırlar. Böyle bir durum ile karşılaşılması durumunda bir kişinin bulması ile size rahat ulaşması sağlanabilinmesi için hoşuna giden figürler ile kaplı ve telefon numaranız olan bir bileklik yapmanız yararlı olacaktır.

Lavaboya çocuklar genel olarak altına tabure koysa da yetişememektedir. Bu sebeple çocukların eline rahatça ulaşabilmesi için musluk başına, kesilmiş bir plastik kutu takılıp suyun eline rahatça gelmesi sağlanabilir. Genelde çocuklar yattıkları halleri ile sabah kalktıkları halleri aynı olmamaktadır. Hatta yataktan gece düşmeleri bile yaşanabilmektedir. Bunu engellemek ise yumuşak ve hafif bir cisim yatak kenarına konularak yataktan düşmesi engellenebilir.

Çocuklar kokularında, görüntülerinden ya da sunumundan dolayı bazı yemekleri sevmemektedir. Onlara ise yemekleri sevecekleri şekilde eğlenceli biçimde sunum yapmak, ilgilerini çekmek yemelerini sağlayacaktır. Oyun oynarken her çocuk düzenli olmaz ve oynadıktan sonra oyuncakları ve dağıttıklarını genelde sevmemektedir. Bu işi oyun haline getirmek işlerini ve sorumluluklarını yavaşça öğrenmelerini sağlayacak niteliktedir.

Koşup, zıplayan çocuklarınızı kayıp düşmemeleri için korumanın yolu ayakkabıları altına ara ar silikon sıkarak sağlanabilecektir.

Anne Ve Babalar İçin Pratik Fikirler; Eğlence

Boyama yapmayı ve bazen bilerek bazen dikkatsiz şekilde ellerindeki boyalar ile çocuklar duvarları boyamaktadır. Bunu önlemek için duvarda ona ait bir pencere yapıp o alana inen kağıt sağlanarak duvarlarınızı koruyup ressamlık yeteneğinin ortaya çıkarabilirsiniz.

Hem çocuğunuzda vakit geçirip hem de onun hayal gücünü ortaya çıkarması için beyaz bir ayakkabı üzerine ıslak mendil ve keçeli kalem ile ayakkabılarını boyamaları sağlanabilir. Hem çocuğunuzu eğlendirip hem de sizi yormadan oturduğunuz yerden salıncakta sallamanız mümkündür. Salıncağa bağlanan bir ip bu işlem kolayca sağlanır ve iki tarafında mutlu olması sağlanır.

Pratik fikirler ile evinizde bir masa ve çarşaf ile hamak yapıp eğlenmesi sağlanabilir. Bunun yapımı da masa ayakları yanından geçirip üst kısımda bağlanması ile arada hamak kurulumu sağlanır. Çocuklar karanlıktan hep korkmaktadır, karanlık bir banyodan daha çok korkmaktadır. Küvetinize atacağınız çubuk led ışıklar korkmamalarını sağlayabilir. Dondurma istediğinde ama olmadığında kek kremaları ve tutabileceği çubuk ile buzluğa atıldığında 5-10 dakika içinde dondurma olabilecektir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli