Böbrek Taşı Ve Belirtileri

Sıradaki içerik:

Böbrek Taşı Ve Belirtileri

e
sv

Balın Faydaları

Bal Faydaları

Balın faydaları; İnsan bedenine olağanüstü faydaları olan bal ile ilgili en merak edilenleri sizler amacıyla araştırdık. Arılar çiçeklerden topladıkları tomurcukları eşsiz bir mekanizma ile bala dönüştürürler. Serbest dolaşan arılar bir çok çiçekten tomurcuk aldıkları için balın tadı, rengi, kokusu topladıkların çiçeklerin tomurcuklarına göre değişir. 1 kilo bal üretmek için bir gün süresince 900 bin arı çalışır. Peki bal nelere yararlıdır.

Balın Faydaları

Sağlığa olan faydalarıyla insan hayatında mühim bir yeri tespit edilen balın, her sabah tüketilmesi tavsiye ediliyor. Her gün bal yemeye başlarsanız, başka bütün faydalarının yanı sıra daha iyi uyuyabilir, hafızanızı güçlendirebilir ve daha arınmış bir cildin keyfini çıkarabilirsiniz.

Cilt maskelerinde kullanıldığında sahip olunan sivilcenin kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur ve nemi hapsederek cildi yumuşak duruma getirir. Aynı durumda balın faydalarından mühim olan bir özelliği de iltihap engelleyici olmasıdır. Bilmeyenler amacıyla açıklayalım bal, kanser ile savaşta en tesirli gıdalar arasında yer almaktadır. Kanser engelleyici ve anti-tümör özelliğine sahip olan balın faydaları kanser hastalığı üstünde de son derece tesirlidir. Kanseri önlemeye ve ilerlemesini durdurmaya yardımcı olur.

Vitamin ve mineral kaynağı olan , bağışıklık sistemi başta olmak üzere bedene çoğu yararı olan bal. bilhassa öksürüğe, uykusuzluğa, astım ve bronşit hastalıklarına iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendiren en natural yiyeceklerin başında bal geliyor. Birçok ülkede oluşturulan çalışmaların meydana çıkardığı sonuçlar, balın sıhhat üstündeki olumlu tesirleri bulunduğunu kanıtlıyor. Dahası arı ürünlerinin çoğunun hastalık önlediği de sansasyonel bir gerçek olarak değer kazanıyor.

Cilt üstündeki olumlu tesirlerinden kaynaklı pek çok kozmetik ürünün bünyesinde de sarfedilen bal, yara izlerinin iyileşmesinde olumlu bir tesir gösteriyor. Balın antimikrobiyal ve antifungal tesirleri vasıtası ile yaraları dezenfekte ettiği, bakteri ve mantar gelişimini önlediği biliniyor.

Bal Faydaları Ve Zararları

Ancak tabi ki,  balın çok tüketilmesi neticesi baş dönmesi, yüksek ateş, kusma gibi hastalıklara sebep olabilir ve yüksek kalorili olması nedeniyle kilo alımını hızlandırır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli