Emlak Vergi Borcu Ödeme ve Sorgulama

Sıradaki içerik:

Emlak Vergi Borcu Ödeme ve Sorgulama

e
sv

Bebeğinizi Gripten Koruyun!

Bebeğiniz öksürdüğü, ateşlendiği veya üşüyüp titrediği, minicik ağzını büzüp öksürdüğü zaman içiniz gider; onun duygularını sözlerle ifade edemeyip halinden şikayetini sıkıntılı davranışlarla belli etmesi, rahatsız ve huzursuz görünmesi sizi endişeye sevk eder. Bu gibi durumları olabildiğince az yaşamak istiyorsanız ki elbette istersiniz, onu gripten ve gribin beraberinde getirebileceği diğer hastalıklardan korumak için özel bir özen göstermelisiniz. Sonbahar – kış sezonunda hepimiz gibi bebekler de soğuk algınlığına daha yatkın hale gelirler. Bunu önlemek, bebekleri gripten korumak için yapılması gereken başlıca şeyleri aşağıda bulabilirsiniz:

  • Kendiniz grip olduysanız bebeğinizi öpmeyin ve onu kucağınıza alacağınız, emzireceğiniz, seveceğiniz zamanlarda maske takın. Bebeğin bakımı ve ihtiyaçları için eşinizden veya bir yakınınızdan destek alın, yakın temas kurmaktan kaçınmaya çalışın.
  • Bebeğinize yün, pamuk ve ipek gibi sağlıklı kumaşlardan yapılmış giyim eşyaları giydirin. Aşırı korumacı olmayın, bu bebeğin bağışıklık sisteminin gelişmemesine ve daha sık hastalanmasına yol açar.
  • Bebekler elbette soğuktan korunacak şekilde giydirilmelidirler ama esas olan onları rüzgardan ve ani ısı değişimlerinden korumaktır.
  • Hasta olduğunuzu bildiğiniz kişilerin ziyaretini kabul etmeyin veya bu uygun düşmeyecekse onları bebekle temas ettirmeyin, odasına sokmayın. İnsanların bebeği çok fazla kucaklayıp öpmesine izin vermeyin.
  • Bebeklerine grip aşısı yaptırmayı düşünen anne babaların bir doktora danışmalarını ve doktorun tavsiyesi doğrultusunda davranmalarını tavsiye ederiz.
  • Ebeveynlerin dışarıdan geldikleri zaman bebeğin yanına gitmeden önce ellerini iyice yıkamaları, kıyafetlerini değiştirmeleri, hatta bir duş almaları iyi olur.
  • Bebeğinizle herhangi bir sebeple ilgileneceğiniz zaman önce ellerinizi suyun altında en az yarım dakika boyunca sabunlamayı alışkanlık haline getirmelisiniz.
  • Anne sütü bebeği gripten korumak açısından etkilidir ve bebeğin sadece gribi değil başka hastalıkları da daha hafif atlatmasına yardımcı olur. Bebeğinizi gereken süre boyunca emzirmelisiniz. 6 aydan küçük çocuklar için bu özellikle önemlidir.
  • Bebekler burunları tıkalıyken meme emmekte zorlanırlar. Dik pozisyonda emzirmek işlerini kolaylaştırabilir.

Doktora danışmadan bebeğinize ilaç vermeyin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli