Google Play’de Bulabileceğiniz En İyi 3 Korku Oyunu

Sıradaki içerik:

Google Play’de Bulabileceğiniz En İyi 3 Korku Oyunu

e
sv

Bitcoin, Çin ’in ICO Yasağıyla Birlikte Düşüşte

Bitcoin Kripto Para

Çin Halk Bankası (The People’s Bank of China), Bitcoin kripto para piyasaları için özel halka arz operasyonu olarak tanımlanan ICO’ları (Initial Coin Offerrings) yasakladığını duyurdu. Banka göre “yasa dışı bağış birleştirme” olarak adlandırılan ICO‘ları düzenleyen kurumların faaliyetlerinin durdurulacağı açıklandı.

Özellikle Çin’de epeyce popüler olan ICO’lar, haber ajansı Xinhua’a kadar 2017 yılında yatırımcılardan 395 milyon dolar kaynak topladı. Bilhassa teknoloji firmalarının hızlı ve kolay olmaları sebebiyle dijital tokenlar satmaya başlamaları, ICO’ları geleneksel halka arzlardan daha popüler bir hale gelmesine yardımcı oldu.

Bitcoin Ve Kripto Para

Bitcoin Ve Kripto Para

Bitcoin, Kripto para birimleri layık kaybetti

Çin Halk Müziği Bankası’nın devlete ait internet sitesi üzerinden dijital paralarla halka arzı yasakladığını açıkladıktan sonra önde gelen kripto para birimlerinde belirgin düşüşler görüldü. Yasaktan önce 4 bin 800 dolar seviyelerine değin meydana çıkan bitcoin, 4 bin 200 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Yasağın bir parçası olarak Çinli yetkililer ICO arayıcılığıyla fon toplayan bireyler ve organizasyonlara toplanan fonların yatırımcılara geri ödenmesi gerektiğini iletti. Çin’in dünyanın en büyük bitcoin ve kripto para merkezlerinden biri olduğu düşünüldüğünde ICO yasağı uzun vadede kripto paraların daha pozitif bedel kaybetmesine niçin olabilir.

Çin’in ICO’lardan sonra kripto paralarla ilgili daha sert önlemler alması bekleniyor. Buna karşın yasak, Çin’in kripto paralara aleyhinde aldığı birincil tedbir yok. Geçtiğimiz Ocak’ta Çin Merkez Bankası, ülkede etkinlik gösteren bazı kripto para piyasalarını kara para aklama karşıtı düzenlemelere tutarsız hareket ettikleri gerekçesiyle uyarmıştı. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli