Avukat Robot Geliyor

Sıradaki içerik:

Avukat Robot Geliyor

e
sv

Cankurtaran Kulaklık Çok Yakında Geliyor!

Cankurtaran Kulaklık

Can kurtaran kulaklık çok yakında geliyor; ABD merkezli dünya teknoloji devi Amazon firması, cankurtaran kulaklık imal etmeye hazırlanıyor. Üretilecek olan bu kulaklık sayesinde müzik dinlerken oluşan dikkatsizliği en aza indirmek amaçlanıyor.

Cankurtaran Kulaklık Çok Yakında Geliyor!

Dünya teknoloji ve marketing devi Amazon firması büyük bir proje ile karşımıza çıkıyor. Sokakta kulaklık ile şarkı dinleyen insanların en büyük sorunu günümüzde ortaya çıkan yoğun trafik. Müzik sırasında dışarıdan gelen sesleri duymayan insanlar bütün tehlikelere karşı açık hale geliyor. Bu da büyük kazaları beraberinde getiriyor.

Üretilecek olan Amazon markalı yeni kulaklık ise müzik dinlerken ayni zamanda insanların dışarıdan gelen seslere karşı duyarlı olmasını sağlıyor. Bu sayede kulaklık ile müzik dinleyen insanların tabiri caizse hayattan kopmaması sağlanıyor.

Her geçen gün daha fazla artan kulaklık kullanımı ile birlikte gelen çeşitli tehlikeleri araştıran firma, trafiğin insanlar için büyük bir risk olduğunu tespit etti. Araba kornası gibi duyulması gereken seslerin yüksek sesli müzik dinlerken özellikle kulak içi kulaklık modellerinde duymanın imkansız olduğunu ifade eden firma buna bir çözüm bulmak için kolları sıvadı.

Birçok firma yeni kulaklık modellerinde ses yalıtımı özelliğini ön plana çıkararak trafikteki asıl riski daha da arttırıyor. Kulaklık kullanımına farklı bir açıdan bakan Amazon ise diğer firmaların tam aksine ses yalıtımını istenilen şekilde yönlendirmeyi amaçlıyor.

Firmanın patentini aldığı ve seri üretimi için geliştirmeye devam ettiği kulaklık, insanların sokakta ve trafikte istediği gibi kulaklık kullanarak müzik dinlemesi için özel olarak tasarlanıyor. Kuraklığın ana çalışma mantığı ise dışarıdaki her sesi içeri geçirgenlik ile kullanıcıya iletmek değil. Yani kulaklığı kullanırken dışarıdaki gereksiz her sesi duymayacağız.

Bunun aksine kulaklık çalışırken korna ve siren gibi sesleri diğer seslerden ayırt ediyor ve kullanıcıya bu sesi müzik dinlerken iletiyor. Dış bölmede kullanılan bu algılayıcı hoparlör sistemi araba kornası gibi seslerin yanı sıra kişinin kendine seslenenleri de duymasını sağlıyor.

Bunun için ise kullanıcının kendi sesini hoparlöre kayıt etmesi gerekiyor. Bunun ardından kulaklık ile müzik dinlerken biri size adınız ile seslendiği zaman kulaklık bu sesi duymamızı sağlıyor.

Ne zaman çıkacağı henüz belli olmayan kulaklığın birçok dalgın insana yardım kesin gibi görünüyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli