Ada Çayı Faydaları

Sıradaki içerik:

Ada Çayı Faydaları

e
sv

Diş Eti Hastalıkları Nelerdir?

Diş Eti Hastalıkları Nelerdir

Diş Eti Hastalıkları Nelerdir? Nedenleri ve Tedavisi Nedir?

Diş eti hastalıkları; Diş etlerimiz oldukça yumuşak bir dokuya sahip olduklarından bir o kadar da hassaslardır. Diş eti bakımı da bu yüzden en az diş bakımı kadar önem kazanmaktadır. Diş eti problemleri daha çok diş etlerinde oluşan iltihaplanmalar ile gelişmektedir. Bu iltihaplanmalara sebep olan temel faktör ise hem dişlerimizin hem de diş etlerimizin üzerinde birikerek oluşan bakteri plağıdır.

Bakteri plağı oluşumu diş etlerinde kendini kızarıklıklar‚ şişkinlikler ve kanamalar ile belli edeler. Zaman içerisinde ise bu durum daha ciddi bir boyut kazanır ve diş etleri dişlerin üzerinden çekilmeye dahi başlar. Bu çekilmeye bağlı olarak dişler ve diş eti arasında bazı boşluklar oluşur. Bu boşluklar ise bakterilerin‚ mikropların içerisine dolması için oldukça elverişlidir. Dolaylı olarak da bu durumun sonucunda diş eti bölgesindeki kemikte zayıflama ve aşınma gözlemlenir.

Diş eti hastalıkları oldukça yaygın olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak sorunlar ilerlemeden tespit edildiğinde ve gerekli tedavi ve bakımlar uygulanmaya başlandığında ise tedavi edilmeye oldukça yatkındırlar. Bu yüzden diş etleriniz ile ilgili en ufak bir problemde hemen dişçinizden yardım istemelisiniz. Aksi taktirde zayıflamaya başlayan diş eti kemikleri zaman içerisinde dişler ile bağlantıyı kopararak diş düşmelerine sebebiyet verebilir.

Diş Eti Hastalıkları Nelerdir? Nedenleri ve Tedavisi Nedir?

Tedavi süreci de hasta açısından oldukça kolay geçmektedir. Gerektiğinde birtakım ilaçlar kullanarak‚ diş etinize güç verecek diş fırça ve macununuzu değiştirerek diş eti hastalıklarından kurtulmanız mümkün. Bu yüzden kolayca tedavi edilebilen‚ halk arasında ise yoğun bir oranda karşılaşılan diş eti hastalıklarını asla yabana atmamalısınız. Bir sorununuz olmaması halinde dahi diş etlerinizi kontrol ettirip sağlıklı olduklarından emin olmanızda fayda var. Hamile ve diyabet gibi durumlarda ise herhangi bir probleminiz olmaksızın dişçinize kontrole gitmelisiniz. Bu gibi durumlar diş etlerinin zarar görmesine çok daha elverişli bir ortam hazırlamaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli