Şirket Şahıs Borcu Nasıl Sorgulanır?

Sıradaki içerik:

Şirket Şahıs Borcu Nasıl Sorgulanır?

e
sv

Ehliyet Sorgulaması Ne İşe Yarar?

Ülkemiz her yönden gelişmekte olan bir ülkedir. Özellikle trafik yönünden trafiğe çıkan araç sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Araç sayılarının talebe karşı çoğalması nedeni ile de sürücü belgeleri yani ehliyet alanların sayısı orantılı ilerlemektedir. Çünkü ülkemizde ehliyetsiz araç kullanmak büyük suçtur para cezası ve hapis cezası gibi ceza yaptırımları vardır.

O yüzden araç almayı düşünmeden önce ehliyet alarak ve iyi bir sürücü olabilmek için sürücü kurslarına giderek araç kullanmayı tam anlamıyla öğrenmeden trafiğe çıkmamamız gerekmektedir. Ehliyet alındıktan sonra trafiğe çıktıktan sonra belirli aralıklarla yapılan trafik polisleri tarafından yapılan rutin kontrollerden sorunsuz geçebiliriz.

İnternetten e-devlet şifremizle kolayca yapabileceğimiz işlemlerle ehliyet sorgulama yaparak ehliyetinizin her hangi cezası var mı öğrenebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/surucu-belgesi-ceza-puani-sorgulama bu linke tıklayarak karşınıza çıkacak olan kimliğimi doğrula butonunu tıkladığınızda karşınıza TC kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girmeniz için alanlar çıkacaktır.

Ehliyet sorgulama işleminizi internet üzerinden yapmak istiyorsanız e-devlet şifresine sahip olmanız şarttır. Eğer e-devlet şifresine sahip değilseniz kimliğinizle beraber PTT şubelerine giderek 2 TL karşılığında kapalı zarf içinde şifrenize kolayca sahip olabilirsiniz. Kapalı zarf içindeki şifrenize ulaştıktan sonra yukarıdaki linke tıklayarak TC kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girerek sisteme girişinizi onaylayın.

Girdiğiniz sistemde sürücü belgenizin numarasını ve bulunduğunuz il ve ilçenin bilgilerini yazarak ehliyetiniz üzerinde ceza puanı var mı ya da ceza uygulanmış mı öğrenebilirsiniz. Bu sistem sizin ehliyetiniz üzerindeki her hangi bir cezanızın bulunup bulunmadığı hakkında kolayca bilgi almanızı sağlar. Emniyet müdürlüğünde saatlerce sıra bekleme zorunda kalmadan evinizde ki ya da iş yerinizde ki bilgisayarlarınızdan ya da akıllı tablet ve telefonlarınızdan rahatça zaman kaybı olmadan ehliyet sorgulama işinizi kolayca yapabilirsiniz

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli