Egzama Nedir

Sıradaki içerik:

Egzama Nedir

e
sv

Erken Boşalma Problemi Ve Çözümü

Erken Boşalma Problemi Çözümü

Erken boşalma problemi ve çözümü; Cinsel doyum çiftler için de ilişkileri için de önemli bir konudur. Erken boşalma, cinsel hayatın kalitesini düşürerek çiftlerin mutsuzluğuna neden olmaktadır. Bu makalede erken boşalma problemi ve çözümünü öğreneceksiniz.

ERKEN BOŞALMA PROBLEMİ  VE ÇÖZÜMÜ NEDİR?

Erken boşalma, erkeklerin genelinde yaşanılan cinsel ilişki sırasında ruhen doyuma ulaşmadan denetimsiz bir şekilde boşalma sorunudur. Bu bir hastalık değildir sadece bir sorundur. Erken boşalma sorununa sahip erkekler genelde kendilerinin yetersiz hissedip utangaçlık duygusu içerisini girerler oysa bu utanılacak bir sorun değildir. Aşılması kolay bir problemdir ve zaman zaman her erkekte görülebilecek bir durumdur.

Erkek eğer tensel birleşme yaşanmadan boşalıyorsa ileri derece, tensel birleşimden yaklaşık 1 dakika sonra boşalıyorsa orta derecedir. Boşalmanın normal süresi ise 5 ve 15 dakika arasında bir süredir. Düşünüldüğü gibi uzun süreler normal boşalma değildir. Yani eğer 5 dakika sonra boşalıyorsanız bu tıpta erken boşalma durumu değildir. Ancak partnerlerin cinsel doyum süreleri değişebilir. Bu süre sizin ve partnerinizin doyumuna göre değişecektir. Sizin erken boşalma sorununa sahip olacağınız gibi partnerinizin doyuma ulaşma sorunu olabilir.

Erken boşalma görülen erkeklerde bu sorunun nedeni yüzde 99 psikolojik yüzde 1 fizikseldir. Yani kendinizi yetersiz olarak hissetmemelisiniz, insanın psikolojisi elinde olmayan sebeplerden dolayı zarar görebilir ve bunu düzeltmek tekrar sizin elinizdedir. Erken boşalma sorunu genelde aşırı heyecanlılık, suçluluk duygusu, uykusuzluk ve stres gibi birçok farklı durumdan dolayı ortaya çıkabilir.

Erken Boşalma Problemi Ve Çözümü

Erken Boşalma Problemi Ve Çözümü

ERKEN BOŞALMA PROBLEMİNİN ÇÖZÜMÜ

  • Cinsel ilişkide durup partnerinizle ya da sizi çok fazla uyarmayan durumlarla ilgilenip tekrar başlayın
  • Geciktirici ilaçlar her bireyde işe yaramayabilir.
  • Cinsel ilişki sırasında sizi kötü etkileyen tüm düşüncelerden sıyrılın.
  • Kondom kullanmanın geciktirdiği bilinmektedir.
  • Sevişmeye başlamadan ‘erken boşalacağım.’ diye endişelenmeyin. Beyninize ‘uzun süre sevişeceğim.’ şeklinde telkinlerde bulunun.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli