Erken Boşalma Problemi Ve Çözümü

Sıradaki içerik:

Erken Boşalma Problemi Ve Çözümü

e
sv

Fazla Güneşlenmenin Zararları

Fazla Güneşlenme Zararları

Fazla güneşlenmenin zararları, fazla güneşlenme güneşli bir alanda fazla kalmaktır. Fazla güneşlenme, birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Uzun süre korumasız bir şekilde güneş altında kalındığı zaman, cilt kanseri, güneş yanığı, güneş çarpması, vücutta lekelerin artması, cildin kırışarak yaşlanması ve kötü görüntüye yol açması gibi birçok hastalığa davetiye çıkartmaktadır.

Birkaç yıl öncesine kadar güneşlenmek ve bronzlaşma, esmer bir tene sahip olmak favori iken, günümüzde birçok olumsuzluklarla birlikte anılmaya başlamıştır.

Fazla Güneşlenmenin Zararları

Güneş, aslında doğal D vitamini kaynağı olması sebebiyle hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Fakat fazla güneşlenmenin yol açtığı sorunlar da yadsınamaz bir gerçektir. D vitamini alabilmek için günde 20-25 dakika arası güneşlenmek yeterlidir. Güneşlendiğimiz zamanlarda ultraviyole ışınlarının etkisinden korunabilmek için, koruyucu bir güneş kremi şarttır. Gölgede olsak dahi, dışarıda bulunduğumuz zamanlarda güneş kremi kullanmak şarttır.

Ayrıca, güneş gözlüğü ve şapka kullanarak güneşin etkisini azaltmış oluruz. Ultraviyole ışınları özellikle çocuklar ve açık tenli insanları etkilemektedir. Güneşin yoğun olduğu saatler; 10.30-16.30 saatleri arasında fazla güneşte kalmamaya özen göstermeliyiz.

Fazla Güneşlenmenin Zararları

Fazla Güneşlenmenin Zararları

Fazla güneşlenme, konusunda dikkatli olunduğu takdirde bir sorun yaşanmayacaktır. Evden çıkmadan önce güneş kremini en az 15-20 dakika öncesinden sürmek hasarı azaltacaktır. Dışarı çıkmak zorunda kaldığımız öğle saatlerinde ise gölge olan yerlerde durmak, yararımıza olacaktır. Çocuk, yaşlı ve açık tenli kişiler özellikle güneşin yoğun olduğu öğlen saatlerinde dışarıya çıkmamaya özen göstersinler. Yaşlı kişilerde tansiyon ve kalbi olanlar mümkün oldukça hiç dışarıya çıkmasınlar.

Fazla güneşlenme, kişilerin ilerideki yaşamlarında da sorun çıkartır. Özellikle güneş lekeleri, kolay kolay geçmeyerek kişinin psikolojisini bozarlar. Ciltte, kötü görüntülere sebep olurlar. Bu da kişilerde ruhsal ve psikolojik travma yaratabilmektedir. O yüzden mümkünse fazla güneşlenmeyin, sağlığınızdan olmayın.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli