Organik Tarım Politikaları Nelerdir

Sıradaki içerik:

Organik Tarım Politikaları Nelerdir

e
sv

Hızlı Kilo Verdiren Hurma Yoğurt Diyeti

Hurma Yoğurt Diyeti

Hızlı kilo verdiren hurma yoğurt diyeti; Zayıflamak isteyenler arasında son dönemlerde çok konuşulan hurma yoğurt diyeti göbek eriterek kilo verdiren bir diyet olarak ifade edilir. Diyetisyen Ender Saraç tarafından dile getirilen bu diyette gün içerisinde hurma ile yağsız yoğurt tüketilir. Ortaya çıkardığı özellikler sayesinde şok diyet olarak da tanımlanan bu diyet ortalama bir hafta boyunca uygulanabilir. Diyetin etkisini artırmak amacıyla gün içerisinde bol su içilmesi ve yaklaşık kırk dakika yürüyüş yapılması gerekir.

Hızlı Kilo Verdiren Hurma Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Hurma diyeti yapılırken gün içinde toplam yirmi bir tane hurma yenilebilir. Bu hurmalar bir gün önceden bıçakla ortadan ikiye kesilip suya bırakıldığında hem daha yumuşak olacak hem de tok tutucu etkisi daha da artacaktır. Bunun yanı sıra ishal yapıcı ve bağırsak yumuşatıcı etkisi de ortaya çıkar.

Diyet boyunca sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği birbiriyle aynı olup bir kase yağsız yoğurt ile yedi tane hurma şeklindedir. Bunların haricinde başka bir şey yemek serbest değildir. Sadece şekersiz yeşil çay ve bazı bitki çayları içilebilir. Ancak bunlarda aşırıya kaçılmaması gerekir.   Ayrıca diyet boyunca ara öğünler de yoktur. Bu nedenle herhangi bir rahatsızlığı ya da ilaç kullanımı olan kişilerin diyeti yapmadan önce doktora danışmalarında yarar vardır.

Hurma Yoğurt Diyeti Hakkında Bilgiler

Yedi gün boyunca yapılan hurma yoğurt diyeti ile ortalama beş ile yedi arasında kilo kaybı yaşanır. Herkesin metabolizma hızı birbiriyle aynı olmadığı için verilen kilo kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Diyet içerisinde yer alan hurma ve yoğurt faydalı besin değerlerine sahip olduğundan dolayı kişinin kendini zinde ve dinç hissetmesine yardımcı olur. Özellikle yoğurt kalsiyum yönünden zengin olduğu için kemikleri korumakta ve kemik erimesini engellemektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli