Bebeğinizi Gripten Koruyun!

Sıradaki içerik:

Bebeğinizi Gripten Koruyun!

e
sv

İcra Sorgulama Nedir?

Alacaklı, borçludan alacaklarını alabilmek için icra müdürlüğüne hukuki işlem başlatır. Böylece borçlu hakkında icra dosyası açılmış olur. Günümüzde her şey resmi yollarla yapılmaktadır. Bazen haberimiz olmadan hakkımızda icra takibi başlatılmış olabilir. Bunu genelde bir mal satışı yapacakken veya evimize gelen ani icra kağıdı ile fark ederiz. Zamansız karşımıza çıkan bu durum işlerimizin düzeninin bozulmasına sebep olur. Durumun böyle olmaması mutlaka için düzenli olarak icra sorgulama işlemi yapmalısınız.

Hakkınızda icra takibi başlatıldıktan sonra evinize icra kağıdı gelir. İcra müdürlüğü tarafından gönderilen icra kağıdı ödeme veya icra emirlidir ve sürelidir. Gelen kağıdı dikkatli okumalısınız ve vaktinde borcunuzu ödemelisiniz. Haksız yere açılmış bir dosya olduğunu düşünürseniz de avukat aracılığı ile dosyanız için işlem başlatabilirsiniz. Alacaklı ile anlaşma yoluna gidebilirsiniz bu sayede borcunuza yüksek faizler binmek zorunda kalmayacaktır.

Borcunuzu ödemede geç kaldığınız zaman borcunuza hem faiz uygulanıyor hem de evinize veya iş yerinize haciz gelme, malınıza el koyma söz konusu oluyor. Zamanında icra sorgulama yaparak tüm bu olumsuzlardan korunabilirsiniz ve icra dosyanızın düşmesini sağlayabilirsiniz.

İcra sorgulama işlemini zamanında yaparak karşılaşabileceğiniz kötü sürprizleri engellemiş olursunuz. Günlük işlerimiz dışında karşımıza çıkan icra dosyaları sebebi ile eskiden devlet dairelerinde saatlerce beklemek zorunda kalıyorduk, bu da bütün günümüzün orada geçmesine sebep oluyordu. Artık hiç devlet dairelerine gitmek zorunda kalmadan İcra sorgulama işlemini en güvenli şekilde devletin sitelerinden TC kimlik numaranız ile sorgulatabilirsiniz.

Sizin de hakkınızda açılmış dava, icra dosyanız var mı diye merak ediyorsanız mutlaka düzenli olarak devletin güvenli ağlarından düzenli olarak icra sorulama işlemi yapınız. Zamanında fark edilen hakkınızda açılmış icra dosyası birçok işinizin düzenli bir şekilde gitmesini sağlayacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli