Hızlı Kilo Verdiren Hurma Yoğurt Diyeti

Sıradaki içerik:

Hızlı Kilo Verdiren Hurma Yoğurt Diyeti

e
sv

Kan Basıncını Düşüren 6 Öneri

Kan Basıncı

Kan basıncını düşüren 6 öneri; Bilindiği gibi, diyastolik kan basıncı, kalbin atımlar arasında kaldığı zaman, atardamarlarda oluşan basınç miktarıdır. Normal ve sağlıklı kişide diyastolik kan basıncı 70 ile 80 mmHg arasında olmalıdır. Eğer 90 ve üzeri diyastolik kan basıncı varsa, kalp krizi, inme ve diğer sağlık sorunlarına yönelik risk oluşur.

Diyastolik kan basıncınız sistolik kan basıncınızın düşürülmesiyle aynı şekilde azaltılabilir. Bu makalede kan basıncını düşürmeniz için neler yemeniz gerektiğini belirteceğiz. Zira kalp hastaları için egzersiz, ilaç alımı, düzgün beslenme en önemli 3 kuraldır.

Kan Basıncını Düşüren 6 Öneri

  1. Sağlıklı beslenin, Meyveler, sebzeler, tam tahıllar, kabuklu yemişler, tohumlar, baklagiller, az yağlı süt ürünleri ve potasyumda yüksek gıdalar doğal olarak kalp sağlığını iyileştirir ve diyastolik kan basıncını düşürmeye yardımcı olur. Çok yemeyin, porsiyonları düşürün. Günde 6 dilim tam -tahıl ekmeği ile yetinin. Her gün meyve yiyin. Her gün 1 bardak yağsız süt için. Haftada 2 gün balık tüketin. Haftada yine 2 kez birer avuç fındık tüketin. Tatlı yemek bir ihtiyaç değildir, tatlı insana kendini mutlu hissettirir ama bu mutluluğun faturasını damarlar ve yüklenen kalp öder. Potasyum içeren besinler tüketin. Kışın turunçgilleri ihmal etmeyin.
  2. Tuz alımını kısıtlayın, tuz vücutta su toplanmasına yol açar. Ödem oluşturur, kalbe yük biner. Tuzu çok azaltın.
  3. Alkol ve sigara tüketmeyin, bu size bir hayal gibi geliyorsa, çok az tüketmeye başlayın. İçtiğiniz her sigaranın size zarar verdiğini, içerken düşünün. Zavallı organlarınızı nasıl çürüttüğünü imgeleyin.
  4. Çok kafein tüketiyorsanız başınız belada demektir. Kafeinsiz yaşayamam diyorsanız, günde en çok bir fincan kahve içebilirsiniz. Bu da 300 ml olmalıdır.
  5. Kırmızı ve yağlı etin zararlarını anlatmaya gerek yok, öte yandan içerdiği proteinin de yararlarını anlatmaya gerek yok. Her şeyin azı iyidir, tamamen etsiz kalmayın ama ete de abanmayın.
  6. İsterseniz bitkilerden isterseniz balıktan elde edin, ama mutlaka Omega 3 yağ asitlerini alın.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli