Çocuk Kusma Nedenleri

Sıradaki içerik:

Çocuk Kusma Nedenleri

e
sv

Narın Faydaları

Narın Faydaları, Nar Faydası

Narın faydaları; Narın sağlığa olan faydaları sayısızdır ve onları bu kadar sevilen bir meyve yapan şey, sağlıklı olmanın yanı sıra, narların çok da lezzetli olmasıdır. Narların anti-oksidan ve tümör özellikleri vardır ve özellikle vitamin A, vitamin C gibi birçok vitamine sahiptir. Bu şaşırtıcı meyve, şarap veya yeşil çaydan üç kat fazla antioksidan içerir. Narın faydası saymakla bitmez denecek kadar çok.

Narın Faydaları

Etkili ve sağlıklı bir kan dolaşımı için çok faydalı oldukları bilinir. Nar cildi temizlemekte ve iltihaplanmayı azaltmakta kullanılmaktadır. Nar ayrıca boğaz ağrısı tedavisinde de yararlı olabilir. Diğer sağlık faydaları; kalp hastalıkları, kanser, diş hastalıkları, mide rahatsızlıkları, anemi ve diyabet tedavisi.

Mide rahatsızlıkları:

Nar kabuğu, midenin rahatsızlıklarını veya her türlü sindirim tedavisinde yararlıdır. Bu meyve yapraklarından yapılan çay da sindirim sorunlarının tedavisinde yardımcı olur. Nar suyu, dizanteri ve kolera gibi problemleri çözmek için de kullanılır.

Kalp sorunları:

Nar suyu düzenli olarak almanız vücudun kan akışını düzenler. Bu özelliğinden dolayı, kalp krizi ve inme riskini azaltır. Bu meyvenin içerdiği antioksidan bileşenleri, kötü kolesterolün önüne geçer ve böylece arterleri pıhtılardan temiz tutar. Narlar kan inceltme yeteneğine sahiptir.

Kanser:

Narlar, flavonoidler olarak adlandırılan yüksek antioksidanlar sahiptir. Bu flavonoidlerin çeşitli kanser radikallerine karşı savaşmaktadır. Prostat ve meme kanseri riski ile karşı karşıya olan insanların, narın suyunu içmeye başlaması önerilmektedir. Çünkü kanser gelişimini azaltmalarına yardımcı olacaktır. Nar düzenli bir şekilde vücuda alınırsa, vücuttaki PSA düzeylerini düşürmede yararlı olabilir ve vücuttaki mevcut kanser hücreleriyle mücadelede yardımcı olabilir.

Diş bakımı:

Narın en iyi faydalarından biri, suyunun, antibakteriyel ve antiviral özellikleri yanında, diş plaklarının azalmasında yardımcı olması ve çeşitli ağız hastalıklarına karşı korunmasıdır.

Anemi:

Bu meyveyi yiyerek ya da suyunu içerek vücutta sağlıklı kan akışı sağlanabilir. Nar, demiri alır, böylelikle yorgunluk hissi, baş dönmesi, zayıflık ve işitme kaybı gibi çeşitli anemi belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.

Diyabet:

Diyabetli hastalar için, nar suyunun içilmesi çeşitli koroner hastalık riski oranını düşürebilir. Ayrıca, farklı kalp hastalıklarının gelişmesini engelleyebilir.

Narın Faydaları

Narın Faydaları

Narın Faydaları Hakkında Daha Fazla Bilgi

Narın faydaları, Bilimsel olarak tıp dünyasına kendini kabul ettirmiş bir meyvedir. Nar şifalı bir meyvedir. Narın yapısı sayesinde çürümez bir meyvedir, 4 – 6 ay arasına kadar tüketilir.
Narın insan üzerindeki faydaları sayılamayacak kadar çoktur. İnsan için en doğal ilaçlar arasında yer alır. Bu mucize meyve vücutta antibiyotik görevi yaparak bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu hastalıklardan korur.

Nar Suyunun Tibbi Alandaki Faydaları

Sağlıklı beslenmek için mutlaka nar ve nar suyu tüketmeliyiz. Sabah Kahvaltısında nar tükettiğimizde vücudumuz dışarıdan alacağımız mikroplara karşı minimum miktarda etkilenmemizi sağlar.
Narın içerisinde C ve E vitaminleri, glutatyon, lutein, N-Acetylcystein, keratonoidler, flavonoidler, koenzim Q-10, alfa lipoik asit ve selenyum Bulunur.

Narın faydaları :

 • Nar suyu dişeti iltihaplarını giderir.
 • Yüksek tansiyonu düşürür.
 • Kalbimizi korur düzenli çalışmasına destek olur
 • Enfeksiyona karşı vücut direncini korur ve artırır
 • Enerji verir, yorgunluğu giderir
 • İdrar söktürücü etkisiyle toksin atımını sağlar
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir hastalıklara karşı korur
 • Kolesterol ve kan şekerimizi regüle eder artmasını engeller
 • Bağırsak parazitlerinin düşmanıdır, iyi bakterilerin artmasını sağlar
 • İshali (diare) önler tedavide destek sağlar
 • Ciltte olumlu katkısı vardır, pürüzsüz görünüm sağlar
 • Cilt enfeksiyonlarında olumlu katkısı vardır.
 • Böbrek iltihaplarının giderilmesinde etkilidir.

Önemli UYARI: Düşük tansiyonlu hastaların hiç bir şekilde nar ve nar suyu kullanmamasın gerekir. Nar Tansiyon düşürür, Yüksek tansiyon hastalarının kullanabileceği bir meyvedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli