Narın Faydaları

Sıradaki içerik:

Narın Faydaları

e
sv

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi Nedir

Selülit tedavisi; Kadınların kurtulma arzusuyla zayıflamaya karar verip diyetisyen diyetisyen gezdiği, çeşitli sporlarla kendini harap ettiği, birçok bitkisel yöntem ile masajlar yaptığı fakat hala tamamen kurtulamadığı selülitler uzmanlarca incelendi ve teknoloji ile tedavisi olumlu sonuçlar verdi.

Selülit Tedavisi

Yüzeysel cilt tabakasının etkilenmesiyle oluşan selülit artık bir kabus olmaktan çıkıyor. Gelişen teknoloji sayesinde uygulanan mezoterapi ve liposuction ileri derece selülitleri dahi yok edebiliyor. Çok fazla şikayeti olmayanlara her zaman olduğu gibi doktorlar doğal yöntemleri öneriyor.

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi, derinin kalınlığına göre 2 ila 4 mm kalınlığında değişen özel iğneler ve enjektörler vasıtasıyla cildin orta tabakasına yağ eriticilerin enjekte edilmesidir. Vücutta kullanılmayan yağ hücrelerinin parçalanmasını ve düzenli şekilde yok olmasını sağlayan bir yöntemdir. Burada amaç biriken tabakayı ortadan kaldırmak, kan dolaşımını eski haline getirip düzenlenmesine yardım etmek ve lipoliz mekanizmasını tekrar harekete geçirmektir.

Akupunktur ise sadece su ve yağ hücrelerini harekete geçirerek, iğneler yardımıyla yok etme işlemidir. Yağ hücrelerini oksijen ile temizleyerek, yakmaya çalışan yönteme ozon tedavisi adı verilmiştir. Selülitli bölgeye buhar banyosu uygulanır. Bu alt tabakaya kadar ulaşarak kan dolaşımını hızlandırır.

Bu işlemin benzeri lazer yöntemi ile sağlanan hareketsiz bölgeleri hareketlendirmeye yarayan işlemdir. Ultrason yöntemi ise sadece küçük yağların yakımın da etkili olabilir. Basınç tedavisi lenf ve kan dolaşımını hızlandıracaktır. Güzellik uzmanı ve ya estetisyenlerce uygulanan bir yöntemdir.

Liposuction denilen yöntem ise lokal anestezi ile yapılan ciddi bir işlemdir. Vakum ve şırıngalar yardımıyla biriken yağ çekilir. Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde etkili olmakla bilinen bu yöntem kesinlikle plastik cerrahlar ile yapılması gerekmektedir.

Anlatılan yöntemler en yoğun selülit problemlerinde dahi son derece etkilidir. Fakat tedavi sonrası aynı sorunların tekrar yaşanmayacağı garantisi vermez.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli