Balın Faydaları

Sıradaki içerik:

Balın Faydaları

e
sv

Tene Uygun Krem Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Tene Uygun Krem Seçimi

Tene uygun krem seçimi nasıl yapılmalıdır; Havaların ısınmasıyla birlikte çıkan güneş içimizi ısıtmasıyla birlikte birçok sağlık problemlerini de tetiklemektedir. Güneşli günlerde güneşin zararlı etkilerinde uzak durmamız sağlık problemlerimi yaşamamızı engellemektedir veya güneşte nasıl korunacağımızı bilirsek yine aynı şekilde güneşin zararlı etkilerinden korunmuş oluruz. Güneş kremleri bize bu noktada koruyucu olarak yardımcı olmaktadır.

Tene Uygun Krem Seçimi Nasıl Yapılır?

Güneş kremlerinin kullanımı bu konuda bize yardımcı olmaktadır ilk önce güneş kremini tenimize uygun olanı almamız gerekmektedir. Güneşin zararlı etkileri arasında cilt kanserleri, yanıklar ve güneş lekeleri bulunmaktadır. Güneş kremleri bu tarz sorunları yaşamamız için tenimizi korumaktadır.

Güneş kremini güneşe çıkmadan önce 20-30 dakika öncesinden sürülmesi gerekmektedir ve her iki saatte bir de tekrarlanması gerekir ki bu şekilde en uygun şekilde güneş kremini kullanmamız gerekir. Çocukların tenleri güneşe karşı yetişkinlere göre daha hassas olduğundan dolayı çocuklara uygun güneş kremlerini kullanmamız önemlidir. İleride karşılaşılabilecek sağlık problemlerini de bu şekilde önlemiş oluruz.

Tene Uygun Olmayan Güneş Kremleri

Tene uygun olmayan güneş kremleri güneşin zararlı etkilerine karşı tam koruma sağlayamazlar bu yüzden tenimiz etkilenebilir. Güneş kremleri suya çok fazla dayanamazlar bu yüzden denize veya havuza girdikten sonra güneş kremini tekrardan vücudumuza sürmeliyiz. Güneş kremlerinin de diğer kozmetik ürünler gibi yan etkileri bulunabilir teninizin hassas olduğu bir alerjene karşı kullanılacak güneş kreminin doğru seçilmesi gerekmektedir.

Güneş kremini gölgede veya şemsiyelerin altında olduğunuz halde sürmeniz tavsiye edilir. Yazın güneşten korunmak önemlidir güneş kremini sürmenin yanın da kenarları büyük şapkalar ve güneş gözlükleri de kullanmak güneşten korumanızı sağlar. Eğer sineklerden korunmak içinde krem kullanmak isterseniz de güneş kremini sürdükten sonra 10 dakika bekleyip ondan sonra koruyucu kremleri de sürmelisiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli