Adet Döneminde Ağrı Kesici Niyetine Meyan Kökü

Sıradaki içerik:

Adet Döneminde Ağrı Kesici Niyetine Meyan Kökü

e
sv

Türkiye’nin İkinci Yerli Arabası TOGG Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin İkinci Yerli Arabası TOGG Hakkında Genel Bilgiler

Geçtiğimiz günlerde bildiğiniz gibi TOGG tarafından üretimi yapılacak olan Türkiye’nin yerli otomobilinin tanıtımı yapıldı. Oldukça ilgi gören araç hakkında sizlere detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Bu yazımızda aracın ismi, özellikleri, fiyatı, satışa çıkacağı tarih ve üretimin nereden yapılması planlanıyor şeklinde detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

TOGG tarafından üretimi yapılacak olan yerli otomobilin, SUV ve Sedan modellerinin tanıtımı yapıldı ve oldukça ilgi gördü. Aracın özellikle kesim noktalarına baktığınız zaman hem sportif bir araç hissi sizlere sunuyor. Ayrıca dinamik yapısıyla da pek çok lüks aracı geride bırakacak bir tasarım ile karşımıza çıkmış durumda.

İsterseniz sizleri de daha fazla meraklandırmadan Türkiye Otomobili Girişim Grubu ( TOGG ) tarafından üretimi yapılacak olan aracın hakkında detaylı bilgileri sizlere aktaralım.

YERLİ OTOMOBİLİN ADI NE OLACAK?

Yerli otomobilin ismi hakkında henüz net bir karar almadıklarını belirten TOGG Ceo’su Gürcan Karakaş, üretimini yapmış oldukları aracın marka isimlendirmesiyle ilgili olarak çok önemli açıklamalarda bulundu. Aracın üretimi sırasında yeni nesil teknolojilerin kullanılması ve yürüyen teknolojik bir ürün olarak ifade edilmesinin daha doğru olacağını ifade ederken, aracın adıyla ilgili marka sürecinin önümüzde ki senenin ortası gibi tamamlamayı hedeflediklerini dile getirdi. Tüm bu süreç içerisinde Pazar sektöründe testler yaparak en iyi hedefe ulaşabilecek ve anlam bütünlüğü taşıyacak bir marka ismiyle karşımıza çıkacağını düşünüyoruz.

YERLİ OTOMOBİLİN ÖZELLİKLERİ NELER OLACAK?

Değerli okurlarımız, sizlerinde bildiği gibi teknoloji günümüzde neredeyse anlık olarak kendini geliştiriyor. Bu gelişimi bizlere en iyi şekilde sunan bir teknolojinin döneminde olmakta gurur verici bir durum olarak nitelendirebiliriz. İşte bu teknolojinin son olarak bize sunduğu yerli otomobilimizin özellikleri hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Merakla beklenen yerli otomobilin işte farklılık yaratan özelliklerini alt kısımdan detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

  • Kendi segmentleri arasında en uzun aks mesafesine sahip olan bir araç.
  • Yaklaşık 30 dakikalık bir süre içerisinde %80’lık bir hızlı şarj imkânı sunuyor.
  • Bataryasının tam anlamıyla dolu olmasıyla birlikte SUV ve Sedan model olarak ayrılan araç tasarımlarında 300+ ve 500+ kilometrelik menzil imkanı sunuyor.
  • Merkez bağlantısı sürekli aktif olan aracın yazılımsal olarak güncellemelerini 4G/5G bağlantısı sayesinde alabilme imkânı tanınıyor.
  • Gelişmiş olan batarya yönetim sistemi ve termal yönetim sistemlerinin araca sağlamış olduğu hem uzun ömürlü bataryanın yanı sıra 200 ve 400 beygirlik bir güç üretimi sağlamış olacak.
  • 200 beygirlik bir güç sayesinde 7,6 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabilecek yerli otomobilin, 400 beygir gücünde sahip olan modeli ise 4,8 saniye içerisinde bu hıza erişim sağlayabilecek.
  • Araç için ön görülen hız 280 kilometre olurken, bazı modeller haricinde yerli otomobilin hız sınırının 180 kilometreyle sınırlı olacağı da ifade edilenlerin arasında yer alıyor.
  • Aracın kendi holografik asistanı yer almaktadır.
  • Yerli otomobil %100 elektrikli bir otomobil olacak.

En fark yaratan özelliği ise kolay şarj edilebilir olması. 2022 yılına kadar TOGG öncülüğünde yayılımın sağlanacağı geniş kapsamlı şarj edilme imkanı sayesinde ev, ofis, yol üzerinde bulunan istasyonlarda da şarj edilebilme imkanı tanınmış olacak.

YERLİ OTOMOBİLİN FİYATI NE OLACAK?

Yerli otomobilin tasarımcısı ve üretimini bizlere anlatan TOGG Ceo’su Gürcan Karakaş yerli otomobilin fiyatı hakkında da bilgiler verdi. 2 sene sonrasında üretimi gerçekleşecek olan aracın fiyatını şimdi açıklamak doğru olmaz dedi. Yerli otomobilin o gün ki şartlar altında mevcut Pazar payı doğrultusunda düşünülerek fiyatının belirleneceğini ifade etti. Herkes gibi bizlerde bu teknoloji fışkırtan aracımızın fiyatının ne olacağı konusunda net bilgiler çıkmasıyla birlikte sizlerle paylaşım yaparak bilgi almanızı sağlamış olacağız.

ÜRETİM FABRİKASI NEREDE VE NE ZAMAN SATIŞA SUNULACAK?

TOGG, henüz 2 modelin tanıtımı yapılırken ( SUV & Sedan ) üretim tesisi hakkında da açıklamalarda bulundu. Bursa’nın Gemlik ilçesinde 1 milyon mt²’lik bir alan üzerinde kurulacak. Üstlenici firma için alım garantisi ve pek çok konu üzerinde de devlet desteği sağlanarak piyasaya sürülecek. 2020 yılında markanın lansmanı gerçekleşecek olup, 2021 yılında da fabrikanın kurulumu tamamlanacak. 2022 yılında ise yerli otomobillerin satışa sunulması bekleniyor.

Benzer İçerikler
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli